Používáme soubory cookies k pravidelnému zlepšování výkonu a použitelnosti webu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním všech cookies. Více informací

O mně

Mám osobní poslání: chci lidem pomáhat při zdolávání těžkostí, překážek a výzev, které jim život staví do cesty. S pokorou a respektem přistupuji k individualitě každého člověka. Nikoho nesoudím. Protože velmi dobře vím, jaké je čelit povrchním soudům druhých.

V životě mě provázela šikana a později posměšky mého okolí. Smáli se některým projevům mému chování. Ve 32 letech mi diagnostikovali Touretteův syndrom, kterým trpím od svých deseti let. Tehdejší medicína tuto diagnózu neznala. Příznaky mé nemoci, bráno dnešní optikou, lékaři neléčili správně. Nevěděli jak. Léčba mi přinášela další těžkosti.

Navzdory zdravotním problémům a sociálním projevům mého okolí jsem se stal úspěšným neurovědcem. K úspěchu vedu vědecké týmy i samotné projekty.

Mé zdravotní komplikace jsem vnímal jako handicap. Hodně jsem pracoval a snažil jsem se předehnat celý svět. Extrémní pracovní zátěž a stres vedly k mému vyhoření. Znovu jsem se postavil na nohy a někde tady vznikla myšlenka, že spojím své vědecké poznatky a propojím je s koučováním.

Dnes pomáhám manažerům, vedoucím projektových týmů a specialistům, zaměřuji se na profesní rozvoj, osobní koučink, na práci s motivací, čas od času uspořádám kurz paměti, seberozvojový kurz, přednášky týkající se toho, jak funguje mozek, nebo zvládání stresu.

Stále se věnuji akademické a vědecké činnosti. Vedu vědecké týmy v roli manažera a profesního mentora. A v neposlední řadě formou veřejných přednášek v roli řečníka popularizuji poznatky z oblasti neurověd.

Přednášky a vystoupení v médiích:
Podcast o motivaci a stresu
Paměť, Věda a život s Tourettovým syndromem