Reference
„Konzultace s panem profesorem Stuchlíkem byla opravdu velmi přínosná. Potřebovala jsem mentoring ohledně paměti a synestezie.
Během hodiny pan profesor probral vše, co mě zajímalo a dokonce připravil podrobný rozpis témat, které mě zajímaly, vypracoval pracovní list, který se mnou důkladně probral a zařadil schémata, fotografie a grafy a vytiskl odborné články k věcem, na které se časově nedostalo.
Byl velmi vstřícný, a zároveň odborně na výši, a to je důležité. Hlavně pro mentálního kouče nepostradatelné vlastnosti. „

Kristina Küblbecková, malířka, sochařka a fotografka

„Aleš mi velmi dobře a efektivně pomohl. Metoda se mi líbí. Je účinná a neideologická :-)“
Ema Euler, jazzová zpěvačka


„Aleš nám pomáhá v oblastech firemního poradenství a osobního koučování, které kombinují jeho odborné znalosti ve vědě a praxi a poskytují interdisciplinární know-how. Během důkladných brainstormingových setkání nám pomohl podívat se na otázky a jejich řešení z různých úhlů pohledu.

Jeho mentorský a koučovací styl je všestranný – zaměřuje se na problematiku velmi pečlivým způsobem včetně zahrnutí souvisejících oborů. Aleš má též skvělé interpersonální dovednosti, je empatický, schopen hodnotit silné i slabé stránky a klást otevřené otázky tak, abychom se byli schopni orientovat na vhodné metody, procesy a řešení.

Následně pak poskytuje srozumitelná vysvětlení i pro velmi komplikované úlohy. Je schopen zvážit téma i z filozofického hlediska a vytvářet originální koncepty. V neposlední řadě jeho profesionální znalost angličtiny přispívá k jeho všestrannosti v poskytování globálního poradenství. Expertiza Aleše Stuchlíka je skutečně mnohostranná, proto bych ho jednoznačně doporučila jako kouče a mentora na jakýkoliv druh projektu.“
Emma Dikyová, designerka a podnikatelka https://www.creative-laboratories.com


„S Alešem jsem absolvoval koučink s cílem zlepšit organizaci své práce a fungování mého týmu. Soustředili jsme se na otázky spojené s organizací práce ve vědecké laboratoři, v malém pracovním kolektivu složeném z mladých vědců a studentů. Inteligentně vedenými otázkami Aleš pomohl formulovat hlavní dlouhodobé cíle a poznat hlubší důvody a motivaci v pozadí těchto strategických cílů.

Následně mě vedl k promyšlení praktických kroků vedoucích k dosažení cílů, k uvědomění si možných překážek a možných způsobů, jak je překonat.

Byly to příjemné, osvěžující a užitečné konverzace, které mi významně pomohly uspořádat myšlenky, stanovit priority, a vytyčit cestu k nim, zefektivnili práci a zlepšili její organizaci. Koučink s ním můžu doporučit, sám bych se k němu v budoucnu rád vrátil.“
RNDr. Eduard Kelemen, PhD, Národní ústav duševního zdraví


„V životě jsem neustále narážela na spoustu situací, se kterými jsem si nevěděla rady a měla jsem hodně otázek, kterých jsem měla plnou hlavu a na které jsem dlouho neznala odpovědi, nebo jsem si aspoň myslela, že je neznám.

Aleš mi jako kouč pomohl najít v sobě odpovědi a ten správný úhel pohledu, které mi pomohly se lépe zorientovat. Trpělivě a klidně mi naslouchal a díky jeho otázkám jsem si mnohé uvědomila. Nyní těmto problémům čelím snáze a lépe se orientuji ve svých rozhodnutích.“
Jitka Borg, Jindřichův Hradec


„Aleš  je velice vnímavý člověk, ze kterého vyzařuje klidná síla. Naprosto přesně ví, o čem mluví. O mozku toho ví opravdu hodně a umí informace sdělit takovým způsobem, že i laik pochopí souvislosti. Profesionální, lidský přístup. Vřele jeho služby doporučuji.“
Alice Chabeau, vizážistka, Praha


„Aleš mě jako mentor provázel řadu let, vlastně od úplného začátku. Jako studentovi se mi věnoval s mnohem větším nasazením, než bývá zvykem, ale zároveň mi nechal i spoustu prostoru k hledání vlastní cesty.

Kromě profesní stránky si ho cením i za tu lidskou, protože byl vždycky přátelský, pohodový, dokázal brát věci s humorem. Toho všeho si hluboce vážím a jsem rád, že zůstáváme v kontaktu i poté, co jsem svoje studium dokončil.“
RNDr. Tomáš Petrásek, PhD, Národní ústav duševního zdraví


„Aleš se v roli lektora vyznačuje především klidným a nedirektivním přístupem a hloubkou znalostí problematiky. Právě kombinaci hloubky a hravosti považuji v jeho osobě za velmi unikátní, dobře mu slouží v budování laskavé a přátelské atmosféry.

Ukazuje se ale také v lehkosti, se kterou vysvětluje často intelektuálně náročnou látku svým posluchačům.“
MUDr. Filip Tylš, PhD, Národní ústav duševního zdraví

Ozvěte se mi! Klepněte sem.

Můžete se také podívat na můj blog a mozku